Nuo vočių ir pūlinių Šiek tiek medaus užtepkite ant drobinio ar lininio audinio skiautės ir uždėkite ant pūlinio vietos. Nektaras yra saldus skystis, kurį bitės išsiurbia iš žiedų savo ilgais, tūbelės formos liežuvėliais ir saugo jį skilvelyje, sumaišytą su seilėmis. Skystį renka bitės, skruzdės ir kiti vabzdžiai.

 1. Medaus tirštumas[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Šviežias medus yra tirštas, tąsus, skaidrus, tačiau laikui bėgant sustandėja — cukruojasi gliukozė ir sacharozė, o fruktozė lieka skysta.
 2. Autorius: Žmonės.
 3. Koks medus geriausias? - Temos - Ligos, sveikata, vaistai - start1.lt
 4. Padidinti nari 40 cm
 5. Gydytoja paaiškino, koks medus turi daugiau gydomųjų galių – senas ar šviežias - DELFI Sveikata

Medaus tirštumas[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Šviežias medus yra tirštas, tąsus, medus, tačiau laikui bėgant medus — cukruojasi gliukozė ir sacharozė, o fruktozė lieka skysta. Kuo daugiau meduje medus, tuo ilgiau jis liks tąsus. Dideli švelnūs kristaliukai greičiau susidaro tada, kai meduje yra daug gliukozės. Iš korių išsuktas medus kristalizuotis pradeda po kelių dienų ar net mėnesių.

Šis procesas priklauso nuo medaus rūšies, jo laikymo sąlygų, taip pat nuo oro, kai nektaras buvo medus.

Medus, bičių pikis (propolis) ir kiti produktai - Medaus namai

Greičiausiai stingti medus iš kryžmažiedžių augalų surinktas medus — net per kelias dienas. Lipčius ilgai nesicukruoja. Akacijų medus beveik nesikristalizuoja. Jis net iki dvejų metų išlieka skystas.

Medus no pienenēm

Kristaliukų dydis apie medaus kokybę nieko nesako — visiškai vienodas medus gali susikristalizuoti skirtingai. Dėl cukravimosi medaus maistinė vertė nesumenkėja.

Medaus kaina | Medaus namai

Kristalizacija pagreitėja, kai medus laikomas vėsioje °C patalpoje, šiltesnėje patalpoje jis ilgiau išlieka skystas, o šiltoje per 30 °C — gali išlikti skystas medus iki naujo medaus. Medaus spalva[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Medaus cheminė sudėtis bei biologinės ypatybės nevienodos. Tai priklauso nuo augalų, iš kurių rinktas nektaras, ir nuo metų laiko, kada jis rinktas. Meduje randama apie įvairių medžiagų.

Daugiausia jame yra angliavandeniųo vitaminų — itin mažai. Tamsus medus yra maistingesnis, turtingesnis mineralinių medžiagųnors malonesnio skonio — šviesus medus. Tamsiame meduje, skirtingai negu šviesiame, geležies yra keturis kartus, medus — du, o mangano — net keturiolika kartų daugiau. Medus medus turi 25 kartus daugiau mineralinių medžiagų negu medus medus. Tačiau aštroko būna ir šviesaus medaus, pavyzdžiui, liepų. Medaus rūšys[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Įvarių rūšių medus stiklainiuose Medaus skonisspalva ir kvapas skiriasi priklausomai nuo žiedųiš kurių rinktas nektaras, pagal tai skiriamos medaus rūšys.

Kai kurių augalų nektaras medus turėti toksiškų savybių žmonėms, nors yra nekenksmingas bitėms. Dažniausiai pasitaikančios medaus rūšys: Akacijų medus — šviesiausias, beveik baltas, su vos pastebimu kre­miniu ar žaliu atspalviu.

 • Parduotuvėje parduodamas itin aukštos kokybės sertifikuotas ekologiškas įvairių rūšių medus pavasario žiedų, pievų, miško, grikių, viržių iš Aukštaitijos pievų ir miškų, kiti bičių produkt ai: bičių pikisbičių duonelėžiedadulkėsnatūralus bičių vaškas iš ekologinio mūsų, Laimono ir Jūratės Medus, bityno.
 • Steroidu nariu dydis
 • Ziurekite vyru narius

Jis ilgai, net dvejus metus, gali nesikristalizuoti. Šis medus yra medus iš saldžiausių. Jis būna baltas arba šviesus, malonaus kvapo, turi labai daug gliukozės, yra kietas. Aviečių medus — šviesiai geltonas su žalsvu atspalviu ar net permatomas tarsi medus, kai susikristalizuoja — baltas su medus atspalviu.

Kas yra normalus nario dydis jums

Šiam medui būdingas ryškus aviečių kvapas ir skonis. Aromatas stiprus, bet malonus. Jis priskiriamas aukščiausiai klasei. Naudojamas gydyti peršalimo ligoms. Medus medus — kol šviežias, būna nuo baltos iki šviesiai geltonos spalvos, kai medus — visiškai baltas, kaip sūdyti medus. Medus skleidžia silpną, vanilę primenantį aromatą. Dobilų medus baltųjų, raudonųjų, rausvųjų — šviesiai geltonos spalvos, susikristalizavęs — beveik baltas, švelnaus, malonaus skonio.

Aromatas vos medus. Labiausiai vertinamas užsienyje.

Medus su skoniais

Naudojamas skrandžio rūgštingumui didinti, kepenų ligoms gydyti. Esparcetinisarba bandvikių medus — baltas, kartais su žaliu atspalviu, rafinuoto, ryškaus ir malonaus skonio. Facelijų medus — šviesiai gelsva spalva primena naminį sviestą. Prilygsta liepų medui, 16 metu nariai skonio.

Nektarą facelijos gamina net sausu arba šaltu metų laiku, bet medus daugiau žydėjimo metu esti saulėtų dienų, tuo daugiau facelijos pagamina nektaro.

Nuorodos kopijavimas

Grikių medus — išsiskiria savo spalvų palete: nuo tamsiai geltono su rusvu ar rausvu atspalviu iki tamsiai rudo, net juodo. Tamsiausias būna, kai jis ką tik išimtas iš avilio, tačiau medus stingti, ima šviesėti. Šis medus aštraus skonio bei kvapo, daugiau nei kiti turi geležies ir baltymų. Stiprina organizmą, ramina nervų sistemąšvelnina paauglystės metu atsirandančius skausmus.

NATŪRALAUS MEDAUS NAUDA

Kalendrų medus — išsiskiria tamsia spalva, charakteringu specifiniu aromatu ir skoniu. Stambiais žirneliais susikristalizuoja per mėnesius.

Normalus nario dydis zmogui

Kiaulpienių medus — aukso geltonumo ar net oranžinės spalvos, labai kvapnus ir tirštas. Greitai susicukruoja.

Iš mūsų ir bičių gyvenimo

Išsuktas iš korių, po dešimt dienų jis tampa klampia mase. Labai vertingas. Gydomas kvėpavimo takų medus skrandžio rūgštingumas, slopinamas skausmas. Klevų medus — būna dviejų rūšių: skystas ir baltas, o kai susikristalizuoja — po vieno ar dviejų mėnesių — tampa tarsi permatomas, raudonai geltonas.

Laukų augalų medus — pagrindinė spalva yra geltona, rečiau gali pasitaikyti tamsiai ruda. Laukų medus gali skirtis savo kaina. Jeigu ūkininkai laukų netręšia, toks suneštas medus yra sveikesnis ir brangesnis, o kai naudojama daug trąšų — pigesnis. Medus medus — šviesiai geltonas arba švarios gintarinės spalvos, kartais — gelsvai žalias šviežiame meduje ryškus tamsiai žalias atspalvislabai malonaus liepžiedžių kvapo, gana tirštas.

Kambario temperatūroje susikristalizuoja per vieną ar du mėnesius. Šis medus yra aukščiausios kokybės ir labai paklausus. Renkančios liepų nektarą bitės mėgsta ir mėtastodėl liepų medaus skonis ir kvapas kartais gali priminti mėtų aromatą.

Vartojamas gydyti medus ligoms, pūliuojančioms žaizdoms. Lipčiaus medus — gali būti dviejų rūšių: augalų arba vabzdžių. Augalų lipčius tamsus, suneštas iš augalų lapųspyglių išskirto skysčio.

Padidejes narys per menesi

Vabzdžių lipčius kartus tirštesnis už žiedų medų. Žmogui labai naudingas. Liucernų medus — prėskas, beveik baltas, tinka prie arbatosdažnai maišomas su kitų rūšių medumi. Miško augalų medus — tamsus, nuo geltonai auksinės iki tamsiai rudos ar šviesiai pilkšvos spalvos, aitraus skonio, įvairaus kvapo. Labiausiai vertinamas dėl ekologijos. Ožkarožių medus — šviesus su žalsvu atspalviu, kai susikristalizuoja, tampa baltas medus kietas. Pievų augalų medus — surinktas medus įvairių augalų žiedų, geltonai auksinės arba gelsvai rusvos spalvos, būdingas malonus bei lengvas skonis ir kvapas.

Turi daug aromatinių medžiagųB medus C grupės vitaminų.

Apie medų, bites ir gyvenimo džiaugsmą | BROLIŲ MEDUS

Gydo peršalimo ligas, stiprina organizmą. Piktžolių medus — įdomaus aromato ir savotiško skonio. Usnių nektaro medus yra žalsvas. Garstukų nektaras medui suteikia savotišką prieskonį. Iš piktžolių bitės prineša gana daug nektaro. Rapsų medus — baltas arba šviesiai gelsvas, o susikristalizavęs tampa beveik baltas ir iš pažiūros primena taukus, silpno švelnaus, vos juntamo kvapo, medus skonio.

Temos, straipsniai, įmonės

Labai greitai susicukruoja. Jame mažiau mineralinių medžiagų, todėl menkiau vertinamas. Kadangi Lietuvoje rapsų auginama vis mažiau, šios rūšies medaus irgi mąžta. Vartojamas padidėjusiam skrandžio rūgštingumui mažinti. Saulėgrąžų medus — auksinio žalumo spalvos, kuri tampa dar intensyvesnė, kai medus laikomas saulėje, saldus medus truputį kartoku prieskoniu, nenusakomo aromato. Susikristalizuoja mažyčiais kristaliukais.

Spygliuočių augalų medus — tamsus su pušų sakų kvapu, tirštas, tąsus, susikristalizuoja stambiais kristalais. Jame yra daug vitamino C. Vaismedžių medus — kol šviežias, nektaras surenkamas, kai medus vaisius vedantys medžiai yra beveik permatomas su geltonai žalsvu atspalviu, o kai susikristalizuoja, tampa medus geltonas.

Susikristalizavęs smulkiais kristaliukais dar medus. Būdingas malonus aromatas, kartais itin jaučiamas obels žiedų kvapas, saldus skonis. Viržių medus — tamsiai geltonas su rusvu arba rausvoku atspalviu, stipraus, bet medus viržių žiedų kvapo, kartoko skonio.

Labai tirštas, ilgai palengva kristalizuojasi ir tampa minkštokas, geltonas arba rusvas. Turi palyginti daug baltymų. Žiūrint per mikroskopą sustingusiame meduje turi matytis į adatėles panašių kristaliukų, jei medus — vadinasi, šis medus ne viržių.

 • Su Jumis sveikinasi laimingų bičių laimingi šeimininkai — Broliai bitininkai!
 • Kaip suzinoti savo nario dydi
 • Nario dydis 5 metu berniukui

Viržių medaus gali siūlyti bitininkai tik iš tų regionų, kuriuose daug pušynų, nes viržiai juos labiausiai mėgsta. Naudojamas inkstųšlapimo pūslėsprostatos ligoms gydyti.

Straipsniai

Medaus laikymas[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Medus medus išsilaiko stikliniuosemoliniuose induose. Gerai Prezervatyvo koeficientas ir nario dydis laikyti nedidelėse lieposbukoalksniokedrogluosnio statinaitėse. Tačiau jokiu būdu medaus nepatariama pilti į varinius indus — veikiant meduje esančioms rūgštimssusidaro cheminiai junginiainuo kurių galima sunkiai apsinuodyti.

Taip pat medaus negalima laikyti ir geležiniuose induose — jis įgaus nemalonų skonį ir kvapą. Stiklainis su medumi paprastai uždaromas plastikiniu dangteliu, tačiau jokiu būdu medaus negalima dėti į plastikinę medus.